Mizuno British Rowing Indoor Championships 2018

Event Logo

EVENT RESULTS

E4 Under 23 Men 2000m

Place Name Club 500 1000 1500 2000 Finish
1 Leonardo Calabrese Circolo Canottieri Roma 01:27.9 (39) 01:29.3 (38) 01:31.0 (38) 01:29.8 (43) 05:58.1
2 Callum Dixon Finn U23 01:29.1 (32) 01:29.4 (32) 01:30.4 (32) 01:32.2 (33) 06:01.3
3 Adam Oliver LVS 01:30.3 (33) 01:30.9 (32) 01:31.6 (33) 01:34.6 (34) 06:07.5
4 Oliver Quitmann Twickenham Rowing Club 01:32.2 (29) 01:32.4 (29) 01:32.3 (29) 01:30.9 (30) 06:07.9
5 Danylo Gorenkin Durham University Boat Club 01:30.3 (33) 01:30.7 (33) 01:33.3 (33) 01:33.9 (33) 06:08.3
6 Max Parker Nottingham Rowing Club 01:31.7 (31) 01:32.4 (31) 01:32.8 (32) 01:32.1 (33) 06:09.0
7 Josh Penrice St. Aidan's College 01:34.1 (34) 01:34.5 (32) 01:33.6 (33) 01:27.6 (35) 06:09.8
8 Jamie Board Minerva Bath 01:31.8 (27) 01:32.3 (27) 01:33.5 (27) 01:33.9 (27) 06:11.4
9 Jack Waterman Ardingly Rowing Club 01:33.6 (29) 01:33.7 (31) 01:34.2 (30) 01:35.2 (31) 06:16.7
10 Michael Doe Gloucester Hartpury 01:35.3 (30) 01:36.2 (29) 01:36.3 (30) 01:39.2 (30) 06:27.0
11 Shaun Turner Milton Keynes Rowing Club 01:32.4 (32) 01:36.3 (32) 01:39.9 (31) 01:39.3 (31) 06:28.0
12 Jordan Adams Crossfit Club La Santa 01:36.2 (31) 01:38.8 (29) 01:38.3 (29) 01:35.0 (31) 06:28.3
13 Tyler Amos Deal Rowing Club 01:34.9 (32) 01:37.4 (28) 01:39.8 (29) 01:36.5 (32) 06:28.7
- James Mackman Gloucester Hartpury 01:37.0 (30) 01:36.7 (29) 01:37.8 (30) 01:37.2 (31) 06:28.7
15 Hamish Streeter Hertford College Boat Club 01:36.8 (33) 01:36.5 (33) 01:38.2 (33) 01:38.8 (36) 06:30.3
16 Didzis Krogzems University of Chichester Rowing Club 01:33.8 (31) 01:38.0 (26) 01:40.0 (27) 01:38.6 (30) 06:30.4
17 Harris Asher Vesta Rowing Club 01:37.6 (36) 01:37.7 (33) 01:39.4 (31) 01:36.4 (35) 06:31.1
18 Alex Astbury Gloucester Hartpury 01:37.5 (33) 01:39.1 (33) 01:39.8 (33) 01:39.4 (33) 06:35.8
19 Alex King Twickenham Rowing Club 01:37.8 (25) 01:39.2 (25) 01:40.4 (25) 01:38.9 (28) 06:36.3
20 Ben Harris Gloucester Hartpury 01:37.1 (30) 01:39.5 (30) 01:41.5 (29) 01:40.3 (31) 06:38.2
21 Quentin Bes-Green Crossfit Solent 01:35.8 (29) 01:37.7 (26) 01:41.8 (27) 01:45.7 (25) 06:41.1
22 Toby Cook London School of Economics Rowing Club 01:36.4 (32) 01:41.9 (30) 01:43.7 (30) 01:42.1 (31) 06:44.2
23 Josh Jones Isle of Ely Rowing Club 01:38.5 (31) 01:42.1 (30) 01:43.6 (31) 01:40.8 (31) 06:45.1
24 Glenn Zammit Birzebbuga Regatta 01:40.1 (34) 01:41.9 (32) 01:43.6 (32) 01:40.8 (35) 06:46.4
25 Tristan Brown 01:38.5 (33) 01:41.5 (31) 01:43.8 (30) 01:43.0 (33) 06:46.8
26 Tom Jenkinson Gloucester Hartpury 01:36.5 (33) 01:42.9 (30) 01:45.7 (30) 01:44.9 (31) 06:49.9
27 William Kyle Southampton Amateur Rowing Club 01:39.8 (29) 01:44.5 (26) 01:45.1 (27) 01:45.7 (29) 06:55.2
28 Andrew Lawrence St. Neots 01:44.0 (26) 01:44.5 (25) 01:46.2 (25) 01:43.8 (27) 06:58.5
29 Harry Thurkettle University of Gloucestershire 01:44.5 (33) 01:51.0 (32) 01:52.1 (31) 01:53.1 (30) 07:20.7