Mizuno British Rowing Indoor Championships 2018

Event Logo

EVENT RESULTS

E8 Masters 30-39 Men 2000m

Place Name Club 500 1000 1500 2000 Finish
1 Oliver Gray ESPRIT Indoor Rowing Team 01:32.3 (33) 01:32.6 (32) 01:32.4 (32) 01:31.6 (32) 06:08.9
2 Stuart Elvin Army 01:27.3 (36) 01:34.7 (33) 01:36.0 (34) 01:34.5 (36) 06:12.6
3 Georgios Gioupis COAST ROWING TEAM 01:32.5 (29) 01:33.7 (29) 01:34.9 (30) 01:31.8 (33) 06:12.8
4 Paul Savage Royal Air Force 01:33.2 (31) 01:34.4 (31) 01:34.3 (32) 01:32.1 (35) 06:13.9
5 Jarek Olszowka The League of Rowers 01:33.0 (37) 01:33.6 (36) 01:34.6 (36) 01:32.9 (36) 06:14.1
6 Bence Kormos Crossfit Aldgate East 01:33.9 (31) 01:36.8 (29) 01:36.8 (32) 01:34.5 (33) 06:22.0
7 Iain Fawcett Mersey Rowing Club 01:32.7 (33) 01:36.2 (32) 01:39.1 (30) 01:39.8 (31) 06:27.8
8 Craig Guest Royal Navy RNIRPP 01:35.9 (29) 01:35.2 (28) 01:37.8 (29) 01:41.6 (28) 06:30.6
9 Edward Houghton King's School Worcester 01:39.6 (31) 01:39.8 (31) 01:39.5 (32) 01:34.3 (36) 06:33.3
10 Ben Polhill Everyone Active 01:35.5 (30) 01:40.4 (29) 01:41.0 (31) 01:37.5 (32) 06:34.4
- Steve Hayes-Brown Blackpool Sixth Form College 01:38.3 (31) 01:38.4 (30) 01:39.3 (30) 01:38.3 (32) 06:34.4
12 Scott Pollock Army Rowing Club 01:38.9 (30) 01:39.2 (30) 01:40.9 (29) 01:37.0 (30) 06:36.0
13 Paul Holdaway TL Sports 01:37.5 (32) 01:39.0 (31) 01:39.7 (31) 01:41.9 (32) 06:38.2
14 Mark Bauld 01:40.6 (27) 01:40.3 (27) 01:39.9 (26) 01:38.0 (28) 06:38.8
15 Matthew Worrell Pure Gym 01:37.5 (28) 01:40.9 (25) 01:42.3 (25) 01:39.4 (31) 06:40.2
16 Oliver Pegden League of Rowers 01:40.1 (33) 01:39.6 (33) 01:40.5 (32) 01:40.5 (32) 06:40.7
17 Mark Breffit The Armoury - Warminster 01:39.5 (33) 01:40.3 (31) 01:41.3 (32) 01:40.1 (36) 06:41.1
18 Ivan Guerreiro Work gym 01:40.6 (32) 01:40.5 (31) 01:41.1 (32) 01:42.8 (34) 06:45.0
19 Matthew Baker Crossfit Blackwater 01:40.6 (30) 01:43.0 (29) 01:43.9 (27) 01:38.1 (31) 06:45.6
20 Karl Harkup HMP Physical Education Instructor 01:38.8 (33) 01:40.3 (32) 01:44.0 (32) 01:43.1 (32) 06:46.2
21 Alan Wilson Fitness-Reworked 01:39.3 (28) 01:42.8 (27) 01:43.0 (26) 01:43.1 (27) 06:48.3
22 Paul Feast MPA Fitness 01:41.0 (30) 01:42.1 (31) 01:42.6 (32) 01:44.7 (35) 06:50.4
23 Roderic Yapp Fitness First 01:41.0 (29) 01:45.0 (28) 01:44.5 (28) 01:40.2 (29) 06:50.6
24 Robert Wyer Broxbourne Rowing Club 01:42.5 (29) 01:43.9 (29) 01:43.7 (29) 01:43.9 (31) 06:54.1
25 Wesley Baker Pure Gym 01:41.0 (32) 01:43.8 (32) 01:46.6 (33) 01:47.4 (34) 06:58.8
26 Lewis Williams Anvil Gym 01:44.6 (31) 01:46.0 (29) 01:46.3 (29) 01:44.8 (29) 07:01.8
27 Jamie Harvey 01:43.7 (33) 01:48.0 (32) 01:48.7 (31) 01:47.3 (31) 07:07.7
28 Richard Wall 01:50.4 (27) 01:53.4 (28) 01:44.7 (33) 01:40.3 (35) 07:08.7
29 Andy Deary 01:47.3 (26) 01:48.0 (26) 01:48.9 (25) 01:46.1 (28) 07:10.2
30 Barry Reynolds 01:43.9 (31) 01:49.8 (31) 01:50.8 (32) 01:47.5 (34) 07:12.0
31 Christopher Rock Fitness Hub 01:45.2 (30) 01:49.6 (29) 01:49.8 (29) 01:48.7 (29) 07:13.3
32 Edoardo Zuppardi Prosport Trento Italy 01:46.8 (31) 01:50.3 (29) 01:49.2 (29) 01:50.9 (29) 07:17.1
33 Alex Barry 01:45.2 (26) 01:49.5 (24) 01:52.0 (25) 01:52.1 (28) 07:18.8
34 Manny Soomal 01:51.8 (33) 01:57.9 (31) 01:58.0 (32) 01:56.3 (32) 07:44.0