Mizuno British Rowing Indoor Championships 2018

Event Logo

EVENT RESULTS

E16 Masters 50-54 Men 2000m

Place Name Club 500 1000 1500 2000 Finish
1 Paul Nash Royal Navy RNIRPP 01:33.2 (35) 01:34.5 (34) 01:34.6 (34) 01:35.3 (34) 06:17.6
2 Bj�rn Stensheim Rowpro Rowers 01:37.4 (34) 01:37.9 (36) 01:38.1 (37) 01:38.6 (38) 06:32.0
3 Paul Sanderson Crossfit Leyland 01:37.3 (31) 01:40.7 (28) 01:40.6 (27) 01:38.1 (30) 06:36.8
4 Paul Gissen Worcester 01:40.1 (38) 01:40.7 (38) 01:40.3 (39) 01:39.6 (45) 06:40.7
5 Richard Pruce Fairlop Waters 01:35.0 (34) 01:39.3 (33) 01:41.0 (32) 01:47.1 (36) 06:42.3
6 Asmund Karlsen Skullerud Sport Senter 01:40.0 (35) 01:42.2 (35) 01:41.2 (36) 01:39.0 (37) 06:42.4
7 Mark Houtzager 01:40.7 (32) 01:41.7 (30) 01:41.3 (30) 01:40.9 (31) 06:44.6
8 Andrew Spencer Deben Rowing Club 01:42.2 (30) 01:42.6 (29) 01:41.8 (30) 01:38.7 (32) 06:45.3
9 Dave Emery 01:40.7 (27) 01:42.7 (27) 01:43.1 (27) 01:39.6 (29) 06:46.2
10 Guy Crowther 01:42.0 (31) 01:42.8 (30) 01:42.3 (30) 01:40.8 (33) 06:48.0
11 Michael Maclaren Free Spirits Indoor Rowing Club 01:41.9 (32) 01:44.1 (32) 01:44.3 (32) 01:40.7 (35) 06:51.0
12 Mark Jordan MCJ 01:35.4 (31) 01:40.8 (30) 01:45.9 (29) 01:49.0 (30) 06:51.1
13 Neil Wannop 01:43.0 (35) 01:45.0 (33) 01:44.7 (32) 01:42.5 (35) 06:55.2
14 Olivier Pigois Nogent Tonic 01:38.0 (31) 01:43.8 (29) 01:46.3 (29) 01:47.6 (28) 06:55.7
15 Shaun Ellis Tiffin School 01:40.9 (29) 01:42.5 (29) 01:46.0 (29) 01:47.8 (30) 06:57.3
16 Rick Duffield Sub7 Indoor Rowing Club 01:45.0 (30) 01:45.2 (29) 01:47.1 (29) 01:40.9 (30) 06:58.3
17 Richard Wilcock Westbourne gym 01:46.1 (23) 01:45.1 (23) 01:44.4 (25) 01:43.5 (28) 06:59.0
18 John Walsh Wigan OCG 01:45.6 (28) 01:44.5 (29) 01:45.3 (29) 01:44.9 (30) 07:00.3
19 Richard Doling Southampton Amateur Rowing Club 01:39.7 (28) 01:45.0 (29) 01:49.2 (27) 01:49.8 (28) 07:03.6
20 Keith Penny Reading 01:45.6 (35) 01:48.2 (34) 01:47.6 (35) 01:43.5 (35) 07:05.0
21 Bernt Salvesen Age Without Limits 01:46.7 (33) 01:47.0 (32) 01:47.6 (32) 01:44.8 (33) 07:06.2
22 Gianluigi Barone Sub7 Indoor Rowing Club 01:44.5 (33) 01:46.3 (32) 01:47.7 (32) 01:48.1 (33) 07:06.6
23 Keith Forbes Get Fit Or Die Trying 01:40.7 (33) 01:48.2 (32) 01:51.7 (32) 01:46.2 (32) 07:06.8
24 Jerome Abelman The Engine Room London 01:45.2 (29) 01:47.5 (30) 01:50.2 (30) 01:46.1 (32) 07:09.0
25 Grigoris Papadopoulos Crossfit South Factory 01:48.1 (30) 01:47.2 (30) 01:49.0 (29) 01:48.2 (30) 07:12.5
26 Simon Phillips 01:42.4 (40) 01:49.8 (41) 01:51.9 (41) 01:50.8 (41) 07:14.9
27 Andrew Tapsell Shanklin Sandown Rowing Club 01:48.0 (31) 01:49.4 (29) 01:50.9 (29) 01:51.4 (31) 07:19.6
28 Patrick Bonguardo Rowing Club Bern 01:44.6 (32) 01:47.9 (29) 01:54.0 (28) 01:54.3 (29) 07:20.8
29 Michael Pearson Better Bodmin 01:50.5 (30) 01:51.2 (30) 01:53.1 (30) 01:53.9 (31) 07:28.7
30 Milan Elezovic Auriol Kensington Rowing Club 01:49.0 (35) 01:53.7 (33) 01:56.0 (32) 01:57.1 (31) 07:35.9