Mizuno British Rowing Indoor Championships 2019

Event Logo

EVENT RESULTS

E126 Year 10 Boys 5mins

Place Name Club 01:00.0 02:00.0 03:00.0 04:00.0 05:00.0 Finish
1 George Patten Northampton School for Boys 331 (35) 304 (33) 297 (32) 300 (33) 290 (33) 1522
2 James Robson Great Marlow School 307 (32) 306 (31) 305 (31) 296 (30) 302 (35) 1514
3 Tomas Bethell Deben Rowing Club 310 (36) 304 (36) 296 (35) 292 (34) 293 (34) 1495
4 Max Bird Maidenhead Rowing Club 318 (34) 297 (30) 289 (28) 289 (29) 297 (31) 1489
5 Matthew Page Gloucester Rowing Club 296 (26) 293 (26) 292 (25) 295 (27) 308 (33) 1483
6 Riley Horrix Shanklin Sandown Rowing Club 299 (31) 298 (28) 293 (29) 292 (29) 296 (30) 1478
- Samuel Crossley RSSBC 298 (31) 296 (29) 296 (30) 293 (31) 295 (37) 1478
8 Edward Baker Northampton School for Boys 295 (27) 295 (28) 293 (28) 294 (28) 301 (32) 1477
9 Kennedy Sylvester Jnr Dover Grammar School for Boys 298 (33) 297 (32) 293 (31) 289 (31) 299 (35) 1476
10 Luke Beever King's School Worcester 297 (35) 289 (26) 287 (27) 288 (29) 299 (31) 1460
11 Isaac Powell Isle of Ely Rowing Club 321 (32) 298 (28) 282 (26) 275 (26) 284 (26) 1459
12 Fergus Bryce Coleraine Grammar School Rowing Club 295 (34) 289 (32) 288 (32) 287 (32) 293 (32) 1450
13 Lucas Roberts Sir William Borlase Grammar School 296 (31) 286 (30) 284 (30) 287 (30) 289 (32) 1442
14 Keanu Tamtekin Sir William Borlase Grammar School 290 (32) 285 (29) 285 (29) 284 (30) 289 (33) 1432
15 Marcus Albert Whitgift School Boat Club 290 (32) 285 (31) 284 (31) 282 (32) 289 (35) 1430
16 Ethan Walters Shanklin Sandown Rowing Club 288 (36) 290 (34) 287 (34) 282 (34) 279 (33) 1427
- Daniel Bates Shoreham Rowing Club 316 (34) 284 (28) 276 (26) 276 (27) 275 (29) 1427
18 Jacob Ioras Maidenhead Rowing Club 292 (31) 291 (28) 283 (28) 278 (27) 272 (28) 1415
19 Dominic Burrows Nottingham and Union Rowing Club 294 (31) 282 (30) 274 (30) 271 (31) 281 (32) 1402
20 Theo Seamon The Perse School 277 (37) 283 (37) 280 (37) 278 (36) 283 (36) 1401
- Lewis Perry-French Herne Bay Amateur Rowing Club 311 (39) 281 (32) 265 (28) 265 (28) 279 (30) 1401
22 Max Byng-Maddick Sir William Borlase Grammar School 279 (33) 282 (33) 278 (31) 279 (31) 282 (32) 1400
23 Andrew Gilbert Dulwich College 293 (35) 272 (30) 274 (29) 277 (31) 282 (30) 1397
24 Archie Rolls River Fowey Gig Club 293 (34) 289 (32) 278 (31) 268 (32) 268 (31) 1396
- Bradley Perry-French Herne Bay Amateur Rowing Club 314 (39) 285 (35) 269 (30) 264 (27) 265 (26) 1396
26 Fred Allan King's School Worcester 283 (33) 278 (31) 270 (32) 273 (35) 291 (39) 1395
27 Toby Tremelling Sir William Borlase Grammar School 287 (33) 280 (31) 276 (30) 274 (30) 276 (32) 1392
28 John Kennedy Sir William Borlase Grammar School 306 (37) 286 (33) 272 (32) 265 (32) 262 (33) 1390
- Fionn Milhench Dulwich College 288 (32) 279 (29) 274 (28) 274 (29) 275 (30) 1390
30 Jacob Mills Maidstone Invicta Rowing Club 301 (34) 273 (30) 270 (31) 275 (32) 270 (36) 1388
- William May Ardingly College 294 (35) 274 (30) 270 (28) 269 (29) 281 (31) 1388
32 Stanley Butchart Plymouth Amateur Rowing Club 293 (33) 278 (32) 269 (31) 268 (32) 281 (33) 1387
33 Alex Fullerton The Gorse Boat Club 276 (26) 278 (27) 273 (28) 274 (28) 285 (33) 1385
34 Owen Street Ardingly Rowing Club 299 (42) 276 (39) 262 (39) 265 (38) 282 (40) 1383
35 Elliot Kent Sir William Borlase Grammar School 276 (32) 276 (30) 275 (29) 276 (30) 281 (29) 1382
36 Oliver Mcminnies Dulwich College 278 (27) 276 (26) 273 (27) 274 (27) 279 (29) 1381
37 Alex Mclean Dulwich College 286 (29) 277 (25) 271 (25) 271 (26) 273 (27) 1377
38 Raife Foulkes Sir William Borlase Grammar School 279 (33) 275 (33) 268 (31) 268 (31) 276 (32) 1365
39 Daniel Lewis Maidenhead Rowing Club 304 (33) 272 (30) 260 (29) 259 (30) 270 (31) 1363
40 Che Rhys Owen CRIW Ceredigion 289 (39) 274 (36) 260 (34) 264 (35) 269 (36) 1356
41 Arthur Gerrits Maidstone Invicta Rowing Club 277 (34) 271 (33) 263 (31) 264 (34) 278 (37) 1352
42 Luke Snape Worcester Rowing Club 306 (36) 275 (34) 258 (31) 256 (32) 255 (32) 1349
- Max Heppenstall Worcester Rowing Club 291 (27) 277 (26) 261 (25) 254 (25) 267 (27) 1349
44 Charles Betz Sir William Borlase Grammar School 293 (35) 269 (33) 263 (32) 264 (31) 259 (33) 1348
45 Owen Denness Sandown and Shanklin Rowing Club 284 (34) 274 (31) 266 (32) 262 (32) 258 (32) 1344
46 Finn Lewis Bewl Bridge Rowing Club 281 (33) 265 (30) 261 (32) 264 (32) 272 (33) 1342
47 Charlie Toff The Perse School 274 (30) 267 (29) 264 (29) 266 (29) 269 (30) 1339
48 Oliver Cox Sir William Borlase Grammar School 273 (32) 266 (32) 264 (32) 265 (32) 266 (33) 1334
- Jacob Xanders Dulwich College 277 (29) 265 (28) 263 (29) 263 (30) 267 (31) 1334
50 Ed Cross 265 (32) 266 (32) 267 (33) 267 (33) 267 (34) 1332
51 Zachary Chinn Bedford Modern School 281 (31) 274 (31) 263 (30) 254 (28) 259 (32) 1331
- Max Rahimian Sir William Borlase Grammar School 281 (34) 261 (31) 257 (31) 263 (32) 270 (33) 1331
53 Sam Austin Gloucester Rowing Club 274 (30) 267 (29) 261 (28) 257 (29) 269 (34) 1328
54 Adarssh Athithan Fairlop Rowing Club 290 (34) 272 (33) 259 (30) 252 (30) 251 (33) 1324
55 Sofian Baird 275 (36) 270 (35) 256 (34) 251 (34) 267 (34) 1319
56 Jack Graham Bedford Modern School 269 (31) 268 (27) 257 (26) 255 (27) 266 (31) 1314
57 William Patten Bewl Bridge Rowing Club 273 (29) 265 (27) 259 (26) 255 (27) 260 (29) 1311
58 Ross Jeffery Worcester Rowing Club 288 (35) 274 (31) 248 (28) 249 (28) 250 (27) 1309
59 Dominic Campbell-White 294 (37) 262 (34) 244 (34) 248 (35) 258 (35) 1305
60 Joseph Andrews Ardingly College 261 (34) 257 (33) 255 (32) 254 (32) 269 (34) 1295
61 Charlie Graham Bedford Modern School 273 (34) 254 (26) 253 (27) 251 (25) 259 (27) 1289
62 James Probert Bedford Modern School 271 (31) 259 (29) 252 (29) 252 (29) 252 (30) 1287
63 Chris Hearne Worcester Rowing Club 307 (43) 265 (36) 239 (31) 234 (31) 241 (32) 1285
64 Dillian Nesbitt Worcester Rowing Club 293 (40) 258 (36) 247 (33) 245 (34) 238 (35) 1282
65 Max Hanford Bedford Modern School 274 (35) 254 (31) 247 (30) 239 (30) 251 (31) 1265
66 Hugo Fergusson The American School in London 282 (34) 259 (31) 244 (29) 239 (29) 240 (29) 1264
67 Jack Hartley-Booth Bedford Modern School 282 (35) 243 (29) 239 (28) 236 (28) 253 (28) 1254
68 Thomas Lavis Bedford Modern School 286 (36) 246 (31) 240 (27) 236 (26) 244 (28) 1251
69 Josh Seed The Perse School 251 (28) 249 (26) 247 (25) 246 (24) 256 (26) 1248
70 Adam Ulhaq Sir William Borlase Grammar School 245 (34) 244 (31) 246 (30) 252 (30) 250 (30) 1238
71 Eddie Axworthy Plymouth Amateur Rowing Club 256 (34) 245 (32) 243 (31) 241 (31) 244 (32) 1228
72 Frank Bunting Gloucester Rowing Club 249 (29) 244 (27) 242 (26) 243 (27) 246 (28) 1222
73 Jack Bentley Guildford Rowing Club 252 (30) 244 (29) 234 (29) 228 (28) 262 (32) 1218
74 Alexander Brooks The Perse School 249 (32) 258 (33) 245 (32) 228 (30) 222 (31) 1202
- Mitch Jewitt Nottingham and Union Rowing Club 262 (33) 239 (28) 234 (27) 232 (28) 236 (28) 1202
76 Eddie Hyde Lower Thames Rowing Club 270 (33) 241 (31) 233 (30) 221 (29) 236 (30) 1201
77 Ani Aggarwal The American School in London 252 (35) 231 (30) 233 (30) 236 (28) 248 (29) 1199
78 Sam Grandy The Perse School 253 (34) 247 (33) 230 (28) 226 (27) 236 (28) 1191
79 Jackson Hatfield Sir William Borlase Grammar School 245 (31) 239 (30) 234 (27) 233 (28) 239 (29) 1189
80 Amun Vartak The Perse School 259 (33) 239 (30) 231 (29) 226 (30) 228 (30) 1184
81 Gabriel Glinsman The Perse School 238 (31) 240 (30) 233 (31) 231 (30) 238 (33) 1179
82 James Page Guildford Rowing Club 241 (31) 232 (31) 219 (32) 212 (31) 224 (34) 1128
83 Harry Price Broxbourne Rowing Club 233 (29) 225 (29) 207 (28) 213 (28) 215 (29) 1093