Mizuno British Rowing Indoor Championships 2019

Event Logo

EVENT RESULTS

E130 Sixth Form Boys 2000m

Place Name Club 500 1000 1500 2000 Finish
1 Adam Stephenson Twickenham Rowing Club 01:32.5 (27) 01:32.4 (27) 01:31.0 (30) 01:32.3 (32) 06:08.2
2 Damian Lis Gloucester Hartpury 01:32.0 (28) 01:31.9 (27) 01:33.1 (27) 01:34.9 (28) 06:11.8
3 Harry Andersen Queen Elizabeth High School Rowing Club 01:33.3 (28) 01:33.0 (28) 01:33.9 (29) 01:34.3 (31) 06:14.4
4 Archie Drummond Twickenham Rowing Club 01:37.2 (28) 01:37.8 (27) 01:35.7 (28) 01:31.2 (39) 06:22.0
5 Iwan Hadfield 01:35.9 (33) 01:36.3 (30) 01:36.4 (30) 01:34.6 (35) 06:23.2
6 Brett Taylor The Perse School 01:35.5 (30) 01:36.2 (28) 01:37.6 (27) 01:34.8 (29) 06:24.2
7 Nick Luck Bewl Bridge Rowing Club 01:33.9 (27) 01:35.3 (28) 01:37.1 (28) 01:40.9 (27) 06:27.1
8 Oliver Holmes King's College School Wimbledon 01:37.3 (31) 01:39.5 (30) 01:40.6 (30) 01:38.9 (32) 06:36.3
9 Max Ronte Whitgift School Boat Club 01:39.5 (34) 01:40.6 (32) 01:39.7 (32) 01:36.9 (35) 06:36.7
10 George Reed Gloucester Hartpury 01:36.3 (29) 01:40.5 (26) 01:40.9 (26) 01:39.8 (27) 06:37.4
11 Louis Caujolle Whitgift School Boat Club 01:39.2 (34) 01:40.5 (32) 01:39.8 (32) 01:38.4 (34) 06:37.9
12 James Forward Nottingham and Union Rowing Club 01:39.5 (31) 01:40.1 (30) 01:39.7 (31) 01:39.1 (32) 06:38.5
13 Peter Howard Gloucester Hartpury 01:39.6 (30) 01:40.2 (28) 01:40.9 (28) 01:40.0 (27) 06:40.8
14 Archie Smith Dulwich College 01:38.0 (30) 01:41.9 (28) 01:42.9 (27) 01:39.9 (29) 06:42.7
15 Jamie Gare Isle of Ely Rowing Club 01:33.7 (31) 01:36.4 (27) 01:43.6 (25) 01:49.6 (24) 06:43.2
16 Jack Wilkin The American School in London 01:37.0 (32) 01:38.9 (30) 01:44.2 (29) 01:43.5 (31) 06:43.6
17 Finn Evans Isle of Ely Rowing Club 01:37.8 (28) 01:42.4 (25) 01:42.7 (25) 01:41.9 (26) 06:44.8
18 James Toynton Gloucester Hartpury 01:39.2 (27) 01:42.7 (26) 01:43.6 (27) 01:40.4 (28) 06:45.9
19 Robert Almqvist The Perse School 01:41.2 (30) 01:42.3 (29) 01:42.6 (31) 01:40.0 (34) 06:46.2
20 Tiernan Purkess Gloucester Hartpury 01:40.4 (27) 01:42.0 (25) 01:42.8 (26) 01:42.4 (26) 06:47.6
21 Wojciech Cadjler Nottingham Rowing Club 01:35.7 (27) 01:40.9 (26) 01:45.7 (26) 01:46.0 (28) 06:48.3
22 Sam Sheppard Gloucester Hartpury 01:40.4 (26) 01:41.2 (25) 01:43.6 (25) 01:43.9 (26) 06:49.2
23 Edwin Zaimovic St Pauls Catholic College 01:34.3 (34) 01:38.6 (36) 01:44.3 (35) 01:52.4 (36) 06:49.6
24 Harry Flockhart King's School Worcester 01:37.0 (26) 01:41.8 (27) 01:46.4 (29) 01:44.5 (33) 06:49.7
25 Jake Tompkins Isle of Ely Rowing Club 01:35.0 (30) 01:41.1 (27) 01:47.5 (25) 01:47.0 (26) 06:50.5
26 Robert Kilgour Gloucester Hartpury 01:41.1 (32) 01:43.5 (31) 01:44.6 (32) 01:42.3 (33) 06:51.5
27 Feargus Crisanto-Roth Whitgift School Boat Club 01:39.8 (32) 01:43.3 (30) 01:44.7 (29) 01:45.1 (30) 06:52.9
28 Harry Preston Nottingham Rowing Club 01:41.4 (24) 01:44.4 (25) 01:44.1 (26) 01:44.1 (29) 06:54.0
29 Harrison Mouat 01:38.7 (27) 01:43.2 (25) 01:46.4 (24) 01:46.2 (24) 06:54.5
30 Matthew Fox Gloucester Hartpury 01:41.6 (28) 01:43.6 (26) 01:44.7 (26) 01:44.7 (28) 06:54.6
31 Ollie Coulson Ryde School Boat Club 01:39.7 (30) 01:44.5 (27) 01:46.3 (27) 01:44.7 (28) 06:55.2
32 Harry Caulfield Dulwich College 01:43.6 (28) 01:44.2 (27) 01:45.0 (27) 01:43.6 (28) 06:56.3
33 Omar Ben-Gacem The American School in London 01:43.1 (30) 01:45.5 (30) 01:44.8 (31) 01:43.2 (42) 06:56.7
34 James Madien Gloucester Hartpury 01:43.8 (29) 01:44.9 (29) 01:47.3 (27) 01:41.5 (31) 06:57.5
35 Jonjo Findlay Newport Rowing Club 01:43.9 (29) 01:44.9 (29) 01:44.8 (30) 01:44.0 (30) 06:57.6
36 Ollie Hanks Gloucester Hartpury 01:44.6 (28) 01:45.0 (26) 01:46.7 (26) 01:41.9 (31) 06:58.2
37 Bert Edwards Merchant Taylors’ School Northwood 01:42.2 (29) 01:46.3 (27) 01:47.4 (26) 01:45.0 (27) 07:00.8
38 Matis Dennett Gloucester Hartpury 01:42.5 (28) 01:45.8 (27) 01:47.1 (25) 01:46.6 (29) 07:01.9
39 Sam Chard Shoreham Rowing Club 01:42.8 (32) 01:48.6 (29) 01:49.2 (27) 01:44.9 (28) 07:05.4
40 Thomas Kuijlaars Dulwich College 01:42.9 (30) 01:47.0 (29) 01:50.0 (28) 01:48.4 (28) 07:08.3
41 Callum Bell Trent Rowing Club 01:45.2 (33) 01:47.5 (32) 01:48.3 (32) 01:48.0 (34) 07:09.0
42 Jerry Owen Fishguard and Goodwick Jemima Rowing Club 1 01:45.5 (32) 01:46.1 (29) 01:48.1 (29) 01:51.7 (30) 07:11.5
43 Maziyar Amini Tees Rowing Club 01:46.2 (29) 01:47.6 (28) 01:48.3 (28) 01:50.4 (28) 07:12.4
44 William Gorner King's School Worcester 01:46.3 (28) 01:49.2 (25) 01:49.6 (27) 01:48.0 (28) 07:13.1
45 Jack Lancashire Plymouth Amateur Rowing Club 01:42.7 (29) 01:47.4 (26) 01:50.5 (26) 01:52.6 (25) 07:13.2
46 Daniel Long Broxbourne Rowing Club 01:42.4 (33) 01:52.8 (29) 01:54.2 (27) 01:49.9 (27) 07:19.3
47 Robert Eager Fairlop Rowing Club 01:45.3 (34) 01:51.4 (33) 01:52.9 (32) 01:49.9 (32) 07:19.6
48 George Mellis Dulwich College 01:47.1 (28) 01:51.2 (27) 01:52.1 (28) 01:49.3 (29) 07:19.7
49 Max Bird Dulwich College 01:45.4 (26) 01:49.8 (25) 01:53.7 (24) 01:51.1 (26) 07:20.0
50 Louis Greene Berkhamsted School 01:43.1 (31) 01:48.0 (29) 01:54.7 (29) 01:56.2 (28) 07:22.0
51 Liam O'donoghue Deben Rowing Club 01:45.1 (29) 01:53.7 (27) 01:55.3 (27) 01:50.7 (28) 07:24.8
52 Callum Holdsworth Tess Rowing Club 01:49.5 (28) 01:51.7 (28) 01:53.3 (28) 01:50.7 (30) 07:25.3
53 Roman Hadlow Ryde School Boat Club 01:44.1 (28) 01:52.4 (26) 01:56.6 (25) 01:53.0 (26) 07:26.1
54 Josh Stimson The Perse School 01:45.5 (30) 01:50.1 (27) 01:52.5 (27) 01:59.1 (33) 07:27.2
55 Henry Patten Bewl Bridge Rowing Club 01:53.0 (25) 01:53.5 (27) 01:52.4 (28) 01:50.3 (28) 07:29.1
56 Christopher Thomas Leighton Park School 01:37.7 (37) 01:53.8 (28) 02:01.9 (26) 02:00.6 (27) 07:34.0
57 Isaac Luck Dartmouth Amateur Rowing Club 01:49.4 (27) 01:53.5 (27) 01:55.9 (27) 01:55.3 (29) 07:34.1
58 Ethan Aho The Perse School 01:54.9 (28) 01:55.5 (28) 01:54.3 (29) 01:50.9 (30) 07:35.7
59 Ewan Morris The Perse School 01:54.3 (28) 01:57.6 (28) 01:57.7 (27) 01:54.7 (28) 07:44.3
60 Sam Pemberton Merchant Taylors’ School Northwood 01:50.9 (31) 01:58.6 (29) 02:00.3 (28) 01:59.3 (28) 07:49.0
61 Emma Rudesill The American School in London 01:50.3 (32) 01:56.8 (30) 01:58.7 (28) 02:04.1 (28) 07:49.8
62 Oliver Gillingham 01:50.1 (33) 02:01.4 (31) 02:01.8 (32) 01:58.0 (34) 07:51.3
63 William Snow Berkhamsted School 01:56.7 (26) 01:59.6 (25) 02:02.3 (24) 02:01.2 (24) 07:59.8
64 Oliver Phillips The Perse School 01:58.8 (33) 02:00.1 (32) 02:02.0 (31) 02:04.8 (30) 08:05.7
65 Adam Boustred Berkhamsted School 01:56.1 (28) 02:03.0 (26) 02:04.1 (27) 02:04.2 (27) 08:07.5
66 Ben De Almeida Newton The Perse School 02:05.2 (28) 02:05.8 (28) 02:09.1 (30) 02:13.3 (30) 08:33.4
67 Scott Simmonds The Perse School 02:08.0 (31) 02:10.0 (30) 02:11.3 (31) 02:09.5 (33) 08:38.7