Mizuno British Rowing Indoor Championships 2018

Event Logo

EVENT RESULTS

E131 Sixth Form Girls 2000m

Place Name Club 500 1000 1500 2000 Finish
1 Vwaire Obukohwo Twickenham Rowing Club 01:49.5 (25) 01:48.6 (24) 01:47.9 (25) 01:45.6 (27) 07:11.6
2 Katherine George Cheltenham Ladies College Rowing Club 01:46.4 (28) 01:49.5 (27) 01:49.3 (27) 01:47.1 (28) 07:12.3
3 Emily Keen Sir William Perkins School Boat Club 01:49.5 (31) 01:49.3 (30) 01:49.5 (30) 01:48.7 (31) 07:17.0
4 Rhiannon Morgan Gloucester Hartpury 01:54.2 (24) 01:51.8 (26) 01:49.1 (30) 01:47.8 (34) 07:22.8
5 Phoebe Hayden Isle of Ely Rowing Club 01:48.6 (30) 01:51.8 (30) 01:51.8 (28) 01:51.2 (29) 07:23.3
6 Poppy Mayall Deben Rowing Club 01:49.8 (30) 01:51.9 (28) 01:54.2 (28) 01:53.2 (28) 07:29.1
7 Jessica Read Bedford Modern School 01:50.1 (31) 01:53.6 (31) 01:53.1 (31) 01:52.9 (31) 07:29.7
8 Freya Dingwell Isle of Ely Rowing Club 01:47.3 (30) 01:51.2 (30) 01:56.8 (28) 01:58.5 (29) 07:33.9
9 Katie Kalap Gloucester Hartpury 01:53.9 (27) 01:54.1 (27) 01:53.3 (30) 01:53.7 (32) 07:34.9
10 Rachel Baker City of Sheffield Rowing Club 01:51.7 (31) 01:55.1 (28) 01:54.8 (28) 01:53.6 (30) 07:35.2
11 Emily Baker Bedford Girls School 01:51.7 (30) 01:52.4 (30) 01:55.5 (31) 01:56.3 (31) 07:35.9
12 Lerin Adetola Sir William Perkins School Boat Club 01:53.2 (32) 01:54.7 (29) 01:56.0 (29) 01:55.3 (29) 07:39.2
13 Annabelle Taylor Sir William Perkins School Boat Club 01:55.2 (32) 01:56.2 (29) 01:55.8 (29) 01:52.4 (30) 07:39.7
14 Ella Ayoade Sir William Perkins School Boat Club 01:54.0 (33) 01:57.2 (30) 01:57.8 (30) 01:55.1 (31) 07:44.1
15 Lizzie Rowe Bedford Modern School 01:52.8 (30) 01:56.3 (30) 01:57.8 (31) 01:57.2 (31) 07:44.2
16 Abi Ngwang Bedford Modern School 01:51.5 (29) 01:57.1 (28) 01:59.7 (27) 01:57.1 (28) 07:45.4
17 Emily Havercroft King's School Worcester 01:50.9 (34) 01:55.1 (34) 01:57.4 (34) 02:02.4 (30) 07:45.8
18 Ruth Mcateer Gloucester Hartpury 01:54.0 (28) 01:56.5 (27) 01:58.0 (26) 01:57.4 (27) 07:45.9
- Charlotte Brown Wycliffe College 01:51.8 (31) 01:56.2 (28) 01:58.7 (27) 01:59.2 (26) 07:45.9
20 Carmen Bonich Broxbourne Rowing Club 01:55.8 (26) 01:57.4 (26) 01:58.6 (25) 01:55.8 (28) 07:47.5
- Emily Strange Oxted School 01:51.0 (33) 01:58.8 (31) 01:58.7 (31) 01:59.0 (30) 07:47.5
22 Faye Mileham Maidstone Invicta Rowing Club 01:55.8 (27) 01:55.1 (29) 01:58.3 (28) 01:59.5 (30) 07:48.7
23 Charlotte Carpenter Gloucester Hartpury 01:55.8 (29) 01:58.3 (27) 01:59.3 (27) 01:56.3 (28) 07:49.7
24 Charlotte Enright Gloucester Hartpury 01:56.5 (27) 01:58.6 (26) 01:58.2 (27) 01:57.0 (26) 07:50.3
25 Amelia Clark King's School Worcester 01:57.2 (31) 01:59.1 (27) 01:59.5 (28) 01:58.5 (29) 07:54.3
26 Lara Brittain Bedford Modern School 01:57.4 (31) 01:59.6 (28) 02:02.5 (27) 01:55.5 (29) 07:55.0
27 Imogen Eales Bedford Modern School 01:54.5 (31) 01:59.2 (28) 02:03.1 (29) 02:01.4 (30) 07:58.2
28 Frankie Allen Pangbourne College 01:54.3 (33) 02:00.2 (30) 02:01.9 (30) 02:02.3 (29) 07:58.7
29 Ellie Langman Dartmouth ARC 01:55.6 (30) 02:00.3 (27) 02:03.0 (26) 02:00.2 (28) 07:59.0
30 Sophie Atkin Shanklin Sandown Rowing Club 01:59.7 (31) 01:59.2 (31) 02:01.2 (31) 01:59.1 (31) 07:59.2
31 Amelia Moule Sudbury Rowing Club 01:56.1 (34) 02:00.8 (30) 02:03.0 (29) 02:01.0 (29) 08:00.8
32 Abbie Lewis Pangbourne College 01:56.3 (28) 02:00.9 (27) 02:02.9 (29) 02:01.6 (30) 08:01.7
33 Isobel Nix Nottingham and Union Rowing Club 01:57.2 (29) 02:02.0 (27) 02:02.8 (27) 02:04.2 (26) 08:06.3
34 Bella Hall Rob Roy Boat Club 01:54.0 (33) 02:01.5 (31) 02:06.8 (29) 02:05.3 (29) 08:07.6
35 Alice Bake The American School in London 01:59.1 (31) 02:02.3 (29) 02:05.1 (27) 02:02.5 (28) 08:08.9
36 Erin Knight Bedford Girls School 01:58.8 (29) 02:02.7 (26) 02:08.1 (25) 02:05.9 (26) 08:15.5
37 Beth Mcquoney Trent Rowing Club 01:58.5 (29) 02:04.0 (28) 02:07.6 (28) 02:07.1 (28) 08:17.3
38 Holly Everson Deben Rowing Club 02:03.1 (32) 02:04.3 (30) 02:06.5 (28) 02:03.5 (29) 08:17.5
39 Miranda Connollley The Perse School 02:04.3 (28) 02:04.3 (27) 02:04.3 (26) 02:04.8 (26) 08:17.7
40 Sophie Hudson Sydenham High School 02:02.8 (29) 02:05.2 (27) 02:05.9 (27) 02:05.2 (28) 08:19.1
41 Eleanor Simester Bedford Girls School 02:00.4 (32) 02:06.1 (30) 02:10.8 (29) 02:02.0 (32) 08:19.3
42 Lotte D'hane Deben Rowing Club 02:05.0 (28) 02:07.5 (28) 02:05.9 (28) 02:04.9 (29) 08:23.3
43 Olivia Ames Bedford Girls School 02:02.6 (27) 02:05.7 (27) 02:08.8 (27) 02:09.2 (28) 08:26.2
44 Emily Boileau Cheltenham Ladies College Rowing Club 02:01.8 (28) 02:06.1 (27) 02:11.0 (28) 02:09.2 (29) 08:28.1
45 Florence Cantwell-Jons Maidstone Invicta Rowing Club 01:57.2 (30) 02:07.7 (29) 02:12.4 (30) 02:13.4 (31) 08:30.8
46 Grace Hussey Maidstone Invicta Rowing Club 02:04.9 (30) 02:10.8 (28) 02:09.3 (29) 02:08.1 (29) 08:33.1
47 Jemima Walton Langstone Pilot Gig Club 02:03.8 (28) 02:09.2 (27) 02:11.0 (27) 02:14.7 (28) 08:38.6
48 Alexandra Silk Bewl Bridge Rowing Club 02:02.7 (28) 02:12.0 (26) 02:15.0 (29) 02:10.1 (31) 08:39.9
49 Sasha Glasson Sir William Perkins School Boat Club 02:09.4 (27) 02:13.8 (26) 02:15.8 (26) 02:14.9 (26) 08:53.9
50 Hannah Shakespeare The Perse School 02:12.2 (34) 02:14.7 (33) 02:17.3 (33) 02:15.9 (35) 09:00.1
51 Ella Meltzer Queen's Gate Rowing Club 02:12.4 (29) 02:16.7 (29) 02:18.1 (28) 02:16.6 (29) 09:03.8