Mizuno British Rowing Indoor Championships 2019

Event Logo

EVENT RESULTS

E154 Year 11 Girls 500m

Place Name Club 100 200 300 400 500 Finish
1 Jorja Haider Bedfordshire 00:20.1 (39) 00:18.7 (45) 00:19.2 (41) 00:19.9 (42) 00:21.2 (40) 01:39.0
2 Alexa Grace Browning Cardiff and Vale SRA 00:20.2 (42) 00:19.4 (40) 00:19.5 (37) 00:19.8 (39) 00:20.5 (35) 01:39.4
3 Nixie Brunt Stratford upon Avon Boat Club 00:19.8 (42) 00:19.3 (40) 00:19.6 (40) 00:20.4 (38) 00:20.8 (37) 01:39.9
4 Georgina Thorp King's School Worcester 00:21.0 (40) 00:19.5 (43) 00:19.9 (39) 00:20.4 (41) 00:20.9 (37) 01:41.7
5 Heidi White Herne Bay Amateur Rowing Club 00:20.3 (41) 00:19.7 (40) 00:20.0 (36) 00:20.3 (38) 00:21.5 (33) 01:41.9
6 Sadie Koram Sir William Perkins School Boat Club 00:20.2 (44) 00:19.7 (40) 00:20.2 (42) 00:21.2 (37) 00:21.3 (42) 01:42.7
7 Bea Beever King's School Worcester 00:21.3 (37) 00:20.5 (32) 00:20.4 (32) 00:20.5 (35) 00:20.3 (35) 01:43.0
8 Izzy Macpherson Greenbank Falmouth 00:21.0 (34) 00:20.1 (33) 00:20.6 (32) 00:20.9 (32) 00:21.0 (31) 01:43.6
9 Georgie Banton Evesham Rowing Club 00:20.8 (38) 00:20.3 (35) 00:20.8 (35) 00:21.1 (34) 00:21.0 (34) 01:44.1
- Emily Jones Evesham Rowing Club 00:20.8 (37) 00:20.0 (36) 00:20.9 (34) 00:21.0 (34) 00:21.4 (34) 01:44.1
11 Claire Murphy Exeter Rowing Club 00:21.1 (43) 00:20.0 (45) 00:20.3 (47) 00:21.1 (45) 00:21.8 (44) 01:44.3
12 Emmie Kirkhope Sir William Perkins School Boat Club 00:20.8 (37) 00:20.1 (36) 00:20.9 (34) 00:21.2 (34) 00:21.4 (34) 01:44.4
13 Poppy Webb Herne Bay Amateur Rowing Club 00:21.7 (33) 00:20.2 (36) 00:20.7 (32) 00:21.1 (34) 00:21.7 (30) 01:45.5
14 Zoe Dassas 00:20.4 (47) 00:19.9 (48) 00:20.6 (47) 00:21.6 (44) 00:23.4 (41) 01:45.9
15 Abby Chapman Maidstone Invicta Rowing Club 00:21.3 (37) 00:20.1 (39) 00:20.9 (37) 00:21.7 (36) 00:23.0 (34) 01:46.9
16 Josephine Lewis York City Rowing Club 00:21.5 (39) 00:20.8 (40) 00:21.4 (39) 00:22.1 (35) 00:22.6 (37) 01:48.2
17 Celia Crosbie Sir William Perkins School Boat Club 00:22.8 (34) 00:21.8 (33) 00:21.8 (30) 00:22.1 (33) 00:21.2 (37) 01:49.7
18 Amy Yorke-Brooks King's School Worcester 00:22.8 (34) 00:21.4 (34) 00:21.9 (36) 00:22.1 (33) 00:22.4 (35) 01:50.6
19 Sophie Darke Sir William Perkins School Boat Club 00:22.8 (37) 00:21.9 (36) 00:22.0 (33) 00:22.9 (37) 00:22.4 (32) 01:52.0
20 Tess O'donnell Sir William Perkins School Boat Club 00:23.3 (36) 00:22.2 (35) 00:22.8 (34) 00:22.9 (34) 00:22.2 (38) 01:53.2
- Emilia Fitton Sir William Perkins School Boat Club 00:22.9 (39) 00:22.0 (38) 00:22.6 (40) 00:23.0 (39) 00:22.7 (40) 01:53.2
22 Amelia Curtis Gloucester Rowing Club 00:22.7 (34) 00:22.1 (30) 00:22.7 (32) 00:23.3 (28) 00:23.5 (31) 01:54.2
23 Helen Davis Gloucester Rowing Club 00:24.0 (32) 00:22.2 (35) 00:22.5 (32) 00:22.7 (32) 00:23.2 (31) 01:54.6
- Maddy Mcguire Sir William Perkins School Boat Club 00:23.2 (44) 00:21.7 (47) 00:22.4 (40) 00:23.3 (39) 00:23.9 (38) 01:54.6
25 Beatrix Cook Sir William Perkins School Boat Club 00:22.1 (41) 00:22.1 (35) 00:23.4 (31) 00:23.8 (30) 00:23.3 (31) 01:54.7
26 Lola Hornby Sydenham High School 00:23.2 (39) 00:22.0 (38) 00:23.6 (36) 00:23.3 (39) 00:23.5 (38) 01:55.5
27 Ailidh Monaghan Bedford Rowing Club 00:24.4 (30) 00:23.1 (29) 00:23.0 (29) 00:22.9 (29) 00:23.1 (31) 01:56.5
28 Charlotte Chinn Sir William Perkins School Boat Club 00:23.5 (38) 00:23.0 (34) 00:23.1 (34) 00:23.4 (33) 00:24.0 (33) 01:57.0
- Elena Coles Bedford Rowing Club 00:23.7 (38) 00:22.3 (40) 00:23.2 (39) 00:24.2 (37) 00:23.6 (36) 01:57.0
30 Elizabet Boyadzhieva The Langley Academy 00:22.2 (46) 00:21.3 (48) 00:23.0 (42) 00:25.9 (35) 00:26.6 (34) 01:58.9
31 Jagoda Kielar 00:24.6 (42) 00:22.3 (40) 00:23.5 (41) 00:25.1 (38) 00:24.6 (42) 02:00.0
32 Felicity Cunliffe Sir William Perkins School Boat Club 00:25.8 (40) 00:24.0 (35) 00:23.8 (38) 00:24.0 (33) 00:24.0 (35) 02:01.5
33 Erin White Gloucester Rowing Club 00:25.4 (28) 00:24.2 (30) 00:24.6 (29) 00:25.0 (31) 00:25.0 (29) 02:04.2