Mizuno British Rowing Indoor Championships 2018

Event Logo

EVENT RESULTS

E160 Year 8 Girls 500m

Place Name Club 100 200 300 400 500 Finish
1 Harriet Noyes Stratford upon Avon Boat Club 00:22.1 (38) 00:20.7 (41) 00:21.6 (36) 00:21.9 (36) 00:22.4 (35) 01:48.7
2 Miya Amrouni 00:21.8 (41) 00:20.9 (43) 00:22.1 (41) 00:24.0 (37) 00:24.5 (39) 01:53.3
3 Maia Bentley Guildford Rowing Club 00:22.7 (42) 00:21.5 (42) 00:22.7 (37) 00:23.8 (38) 00:23.4 (38) 01:54.0
4 Amelie Parker Maidstone Invicta Rowing Club 00:24.1 (37) 00:21.9 (36) 00:22.5 (37) 00:23.2 (36) 00:24.1 (35) 01:55.7
5 Louisa Legrand Radnor House 00:22.9 (42) 00:22.0 (38) 00:22.9 (34) 00:23.7 (33) 00:24.8 (34) 01:56.3
- Jocelyn Newman Nottingham and Union Rowing Club 00:24.3 (42) 00:22.2 (43) 00:22.8 (42) 00:23.2 (41) 00:23.7 (43) 01:56.3
7 Wiktoria Odrazil The Langley Academy 00:22.6 (43) 00:21.1 (43) 00:22.2 (38) 00:25.2 (33) 00:25.9 (30) 01:57.0
8 Lucy Price Maidenhead Rowing Club 00:22.8 (42) 00:22.2 (41) 00:23.1 (39) 00:24.1 (35) 00:25.4 (38) 01:57.6
9 Millie Hodgson Stratford upon Avon Boat Club 00:24.4 (29) 00:22.9 (31) 00:23.0 (31) 00:23.6 (30) 00:23.8 (33) 01:57.7
10 Tessa Dowding Nottingham and Union Rowing Club 00:24.0 (37) 00:22.3 (40) 00:23.1 (39) 00:23.8 (38) 00:24.7 (36) 01:58.0
11 Ines Mathais 00:22.6 (42) 00:21.8 (39) 00:23.1 (39) 00:25.1 (33) 00:25.8 (35) 01:58.5
12 Emma Noble Bewl Bridge Rowing Club 00:23.6 (38) 00:23.0 (42) 00:23.7 (43) 00:23.9 (40) 00:24.6 (39) 01:58.8
13 Astrid Peel Broxbourne Rowing Club 00:22.8 (40) 00:21.5 (36) 00:23.3 (36) 00:25.4 (33) 00:26.4 (34) 01:59.3
14 Amelia Flaxman Gloucester Rowing Club 00:24.7 (39) 00:23.0 (42) 00:23.5 (41) 00:24.6 (37) 00:24.9 (36) 02:00.8
15 Millie Elliot Gloucester Rowing Club 00:24.4 (37) 00:23.5 (36) 00:24.0 (32) 00:24.4 (34) 00:24.5 (32) 02:00.9
16 Jimena Calvo-Moreno 00:23.8 (40) 00:22.7 (37) 00:24.1 (37) 00:25.1 (36) 00:26.1 (34) 02:01.8
17 Zara Ioras Maidenhead Rowing Club 00:25.0 (34) 00:23.0 (34) 00:23.9 (33) 00:24.7 (32) 00:25.4 (31) 02:02.0
18 Evelyn Amery 00:24.0 (43) 00:22.6 (43) 00:23.7 (43) 00:26.0 (39) 00:26.1 (39) 02:02.4
19 Dulcie Corfield Gloucester Rowing Club 00:24.3 (35) 00:23.5 (33) 00:24.6 (34) 00:25.5 (33) 00:26.6 (32) 02:04.5
20 Ella Stevenson Danes Hill School 00:23.6 (43) 00:22.9 (39) 00:25.1 (36) 00:26.7 (34) 00:26.6 (32) 02:04.9
21 Olivia Pratt Bishopsgate School Boat Club 00:24.0 (40) 00:24.6 (42) 00:26.3 (39) 00:27.5 (39) 00:26.0 (39) 02:08.3
22 Fabiola Waldron Sanchez-Cid 00:25.0 (38) 00:23.8 (35) 00:25.4 (35) 00:27.1 (35) 00:27.7 (35) 02:08.9
23 Gemma Williams Danes Hill School 00:26.5 (34) 00:25.6 (33) 00:26.0 (32) 00:26.8 (31) 00:27.0 (31) 02:11.9
24 Melinda Aznar 00:27.6 (43) 00:26.3 (41) 00:27.7 (39) 00:28.5 (38) 00:27.4 (39) 02:17.5