Mizuno British Rowing Indoor Championships 2018

Event Logo

EVENT RESULTS

E161 Year 8 Boys 500m

Place Name Club 100 200 300 400 500 Finish
1 Finn Airikkala Bishopsgate School Boat Club 00:19.3 (41) 00:18.6 (42) 00:18.9 (38) 00:20.1 (36) 00:21.5 (36) 01:38.3
2 Timas Montvydas The Langley Academy 00:21.2 (40) 00:19.7 (37) 00:19.0 (41) 00:19.7 (40) 00:20.4 (35) 01:39.9
3 Joachim Walejko The Langley Academy 00:20.3 (38) 00:19.4 (40) 00:19.8 (39) 00:21.0 (34) 00:21.5 (36) 01:41.9
4 Huw Kirkham Nottingham and Union Rowing Club 00:20.7 (38) 00:19.8 (39) 00:20.9 (35) 00:21.9 (36) 00:22.5 (35) 01:45.8
5 Joseph Pym Bishopsgate School Boat Club 00:20.9 (34) 00:20.1 (39) 00:20.6 (35) 00:22.5 (35) 00:23.1 (34) 01:47.2
6 Byron Richards Becket Rowing Club 00:21.6 (39) 00:20.9 (37) 00:21.6 (36) 00:22.0 (38) 00:21.7 (36) 01:47.7
7 Jacob White Guildford Rowing Club 00:21.5 (39) 00:20.2 (42) 00:21.2 (40) 00:22.2 (38) 00:22.8 (37) 01:47.8
8 Joshua Monds The Langley Academy 00:21.6 (36) 00:20.7 (38) 00:21.7 (36) 00:22.1 (35) 00:23.7 (33) 01:49.8
9 Rupert Apps Nottingham and Union Rowing Club 00:22.3 (43) 00:21.7 (42) 00:21.9 (38) 00:22.5 (37) 00:22.1 (38) 01:50.4
10 Nikhil Lakhiani Bishopsgate School Boat Club 00:21.2 (40) 00:20.9 (40) 00:21.6 (42) 00:23.1 (39) 00:23.7 (38) 01:50.6
11 Morley Pendred Guildford Rowing Club 00:22.2 (43) 00:21.2 (42) 00:21.6 (39) 00:22.6 (40) 00:23.0 (39) 01:50.7
12 Joseph Kennedy Guildford Rowing Club 00:21.4 (42) 00:20.5 (44) 00:22.3 (40) 00:23.7 (38) 00:23.2 (41) 01:51.1
13 Seb Oakey Guildford Rowing Club 00:22.9 (31) 00:21.6 (31) 00:22.2 (32) 00:22.4 (32) 00:23.2 (31) 01:52.2
14 Jack Barnett Worcester Rowing Club 00:23.9 (43) 00:22.4 (40) 00:23.2 (39) 00:24.0 (35) 00:24.0 (35) 01:57.4
15 Jonathon Sullivan Worcester Rowing Club 00:24.5 (44) 00:22.8 (42) 00:23.2 (41) 00:24.0 (40) 00:25.1 (41) 01:59.5
16 Finley Macklin Bishopsgate School Boat Club 00:25.6 (40) 00:23.8 (40) 00:24.4 (39) 00:24.4 (39) 00:23.3 (41) 02:01.5
17 Toby Bujakowski Bishopsgate School Boat Club 00:24.0 (40) 00:23.7 (38) 00:25.1 (38) 00:25.7 (35) 00:25.8 (35) 02:04.2
18 James Anderson Radnor House 00:23.3 (39) 00:23.5 (38) 00:24.4 (37) 00:26.8 (34) 00:26.3 (36) 02:04.4
19 Ewan Doak Hollowell Scullers 00:22.1 (38) 00:23.1 (36) 00:24.8 (34) 00:27.7 (33) 00:26.8 (34) 02:04.5
20 Josh Mcnally Worcester Rowing Club 00:24.1 (45) 00:23.3 (36) 00:25.0 (34) 00:26.5 (29) 00:26.8 (31) 02:05.8
21 Joshua Duke Bishopsgate School Boat Club 00:26.0 (37) 00:24.6 (34) 00:25.3 (33) 00:26.0 (35) 00:25.8 (33) 02:07.7
22 Harry Haynes 00:24.6 (49) 00:24.6 (46) 00:26.2 (41) 00:25.8 (44) 00:26.7 (40) 02:08.0
23 Arjun Bassi Bishopsgate School Boat Club 00:26.0 (42) 00:25.0 (41) 00:24.6 (39) 00:26.8 (38) 00:26.4 (39) 02:08.8
24 Arthur Jacobs Bishopsgate School Boat Club 00:26.5 (36) 00:25.4 (35) 00:26.4 (36) 00:27.0 (36) 00:26.7 (34) 02:12.0
25 Brodie Laing Bishopsgate School Boat Club 00:26.6 (41) 00:25.4 (40) 00:27.0 (36) 00:28.1 (36) 00:28.3 (34) 02:15.4